Znana socjolog profesor Jadwiga Staniszkis w ostrych słowach oceniła Polskę pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. – Jesteśmy w kolejnym stadium, kiedy pogłębia się demoralizacja – podkreśliła w rozmowie z portalem wiadomo.co. – Przypomina w pewnym stopniu powojenne lata 40. zanim nastała na dobre twarda faza komunizmu – stwierdziła.

Według niedawnej bliskiej współpracowniczki Jarosława Kaczyńskiego są to dopiero „wstępne kroki, bo nie ma jeszcze wsadzania ludzi do więzień”. – Demoralizacja jest już na takim etapie, że obawiam się, iż ludzie zaakceptują to, co złego będzie się działo później – oceniała socjolog.

Zdaniem Staniszkis obojętność ludzi może doprowadzić do tego, że partia Kaczyńskiego zaostrzy swoje destrukcyjne działania. – Tu dobrze pasuje powiedzenie, że zło się rodzi wtedy, kiedy dobrzy ludzie nie reagują. PiS już tworzy sobie pole do złego działania, bo zdemoralizowani ludzie nie będą protestowali – zauważyła.

Niedawno Staniszkis w wywiadzie udzielonym „Kulturze Liberalnej” stwierdziła wprost, że „PiS ośmielił lumpiarstwo. (…) Ludzi, którzy na co dzień wystają na placach małych miasteczek bez żadnych perspektyw. Ich agresja znalazła racjonalizację”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę