Im bliżej wyborów tym więcej pojawia się pomysłów na przyciągnięcie elektoratu. Program 500 plus okazał się trafioną kiełbasą wyborczą. Teraz partia rządząca rozważa jego korektę – możliwe, że wprowadzone będzie 1000 plus dla rodzin. – Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny – mówi wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych zapowiada poseł PiS Janusz Szewczak.

Więcej pieniędzy obiecane wyborcom to jak się okazuje doskonały pomysł na żelazny elektorat, a więc większe prawdopodobieństwo wygranej w kolejnych wyborach parlamentarnych. – Pomysł będzie dotyczył w głównej mierze polityki społecznej i prorodzinnej. Tym się wygrywa wybory. Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne – powiedział Super Expresowi anonimowo jeden z czołowych działaczy PiS.

Szewczak uważa zwiększenie zasiłku za pozytywną ideę. – Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus. – mówi.

Poseł PiS dodaje, że jest „za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin”. – I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł – podsumowuje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę