Program 1000 plus zagwarantuje PiS kolejne 4 lata rządów? „Tym się wygrywa wybory”

REKLAMA

Im bliżej wyborów tym więcej pojawia się pomysłów na przyciągnięcie elektoratu. Program 500 plus okazał się trafioną kiełbasą wyborczą. Teraz partia rządząca rozważa jego korektę – możliwe, że wprowadzone będzie 1000 plus dla rodzin. – Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny – mówi wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych zapowiada poseł PiS Janusz Szewczak.

Więcej pieniędzy obiecane wyborcom to jak się okazuje doskonały pomysł na żelazny elektorat, a więc większe prawdopodobieństwo wygranej w kolejnych wyborach parlamentarnych. – Pomysł będzie dotyczył w głównej mierze polityki społecznej i prorodzinnej. Tym się wygrywa wybory. Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne – powiedział Super Expresowi anonimowo jeden z czołowych działaczy PiS.

REKLAMA

Szewczak uważa zwiększenie zasiłku za pozytywną ideę. – Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus. – mówi.

Poseł PiS dodaje, że jest „za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin”. – I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł – podsumowuje.

Udostępnij: