„Boso przez świat” to program autorstwa znanego Wojciecha Cejrowskiego. W niedzielę wieczorem w telewizji publicznej wyemitowano odcinek, w którym konserwatywny podróżnik opowiada o afrodyzjakach. Nie byłoby w tej informacji niczego kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że oglądały to dzieci. Emisja odbyła się bowiem na dziecięcym kanale TVP ABC. Władze telewizji zapowiadają konsekwencje wobec osób za to odpowiedzialnych.

Odcinek nosił nazwę „Miasto w dżungli”. Cejrowski prezentował w peruwiańskim mieście Iquitos stragan z produktami magicznymi. Można było zobaczyć fallicznego kształtu świeczki. Podobno stosowane są, kiedy „chcemy, żeby baba poszła nam z serca”.

– „Postaci stoją tyłem do świecy, która wcześniej oznaczała bara, bara, a teraz oznacza: już cię nie chcę, idź se mała – komentował gadżet Cejrowski. Potem mówił o afrodyzjakach. Podśmiewując się wyjaśniał nazwę jednego artykułu „siedem razy bez wyciągania”.

Justyna Karnowska, dyrektor TVP ABC, została poproszona o komentarz przez Portal Press.pl. Jak przyznało Centrum Informacji, program prezentował treści nieprzeznaczone dla dzieci. konsekwencje służbowe wobec osoby odpowiedzialnej za zdarzenie zostały już podobno wyciągnięte.

Udostępniony przez telewizję publiczną tematyczny kanał TVP ABC uruchomiono w 2014 roku. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-12 lat, a także rodziców i wychowawców.

Warto przypomnieć, że niedawno do Cejrowskiego wystosowano list otwarty podpisany przez ponad 160 osób. Publicyści i podróżnicy apelują do podróżnika i autora książek, a także programów telewizyjnych o prezentację większego szacunku w stosunku do innych kultur. List był wysłany bezpośrednio do Cejrowskiego, ale po braku odzewu upubliczniono go.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę