Główny program publicystyczny TVP Info Woronicza 17 emitowany jest w każdą niedzielę na żywo. W tym tygodniu będzie jednak inaczej. Program prowadzony przez Michała Rachonia został nagrany już w piątek.

Według zapraszanych do studia polityków powód może być jeden. W niedzielę 14 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a Jerzy Owsiak i jego działalność to temat, który się w telewizji publicznej wycina.

W zeszłym roku oburzenie wywołało ocenzurowanie przez wydawców serwisów informacyjnych TVP. Temat zbierania pieniędzy na WOŚP prawie nie istniał. Bezprecedensowe było też wyretuszowanie serduszka WOŚP z płaszcza posła PO Arkadiusza Myrchy, który udzielał wywiadu telewizji publicznej. Władze TVP tłumaczyły to później błędem realizatora.

Wygląda na to, że wydawca Woronicza 17 wyciągnął wnioski z sytuacji sprzed roku, gdy program był emitowany na żywo. Polityk PSL Adam Struzik przeszedł wtedy do studia z przypiętym serduszkiem; podobnie zrobili inni goście programu. Realizatorzy mieli z tym nie lata problem. Starali się kadrować polityków w taki sposób, by nie pokazywać serduszek, ale ostatecznie i tak nie dało się ich zupełnie ukryć przed widzami.

– W takim dniu jak finał WOŚP tematu akcji Jurka Owsiaka po prostu nie dałoby się uniknąć – mówi portalowi Fakt 24 anonimowo informator z TVP. Wyjaśnia, że po ubiegłorocznych dyskusjach o cenzurowaniu akcji Owsiaka z dwojga złego lepiej było nagrać dyskusję z udziałem polityków, „zanim cała Polska zostanie obsypana serduszkami”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę