Do Marszałka Sejmu został przesłany wniosek przez Prokuratora Generalnego o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Stefana Niesiołowskiego do odpowiedzialności karnej.

Zarzuty, jakie mają zostać przedstawione Niesiołowskiemu, dotyczą popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. – Dlatego na wniosek prowadzącego śledztwo Łódzkiego Wydziału, Prokurator Generalny przesłał do Marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej – można przeczytać w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Stefan Niesiołowski miał załatwiać korzystne kontrakty trzem swoim zaprzyjaźnionym biznesmenom: Bogdanowi W., Wojciechowi K. i Krzysztofowi K. Zatrzymali ich dzisiaj funkcjonariusze CBA.
Dzięki politykowi biznesmenom udało się załatwić kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Prokuratura ustaliła, że łączna wartość tych kontraktów wyniosła 13 mln zł. W zamian za wykorzystywanie swoich wpływów Niesiołowski miał czerpać korzyści o charakterze seksualnym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę