„W poniedziałek złożę w prokuraturze nagranie rozmowy Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zrobione w lipcu br. Marek Chrzanowski wiedział już wówczas, że jego oferta korupcyjna została odrzucona. Przeszedł więc do realizacji jak to nazwał »planu Zdzisława«”, poinformował w sobotę na Facebooku mecenas Roman Giertych, pełnomocnik właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego.

Jak wyjaśnił prawnik, „Taśma nr 2. Plan Zdzisława Sokala” to nagranie wideo. „Na taśmie słychać i widać, jak przedstawiciele urzędu państwowego bez żenady potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę. Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A., a oni wykorzystując fakt, że takie naciski zostały zrobione, przedstawiają z otwartym cynizmem swój zamiar podejmowania takich decyzji, które doprowadzą do tego przejęcia”, napisał Giertych.

W swoim wpisie adwokat nawiązał również do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że jego przedstawiciel w KNF Zdzisław Sokal „chciał podejmować słuszne działanie”.

„Staje bowiem zasadnicze pytanie: czy mieliśmy do czynienia z działaniami poszczególnych członków KNF, czy zabór banku był planem o charakterze polityczno-gospodarczym. Stąd jednym z najważniejszych świadków, którzy muszą być przesłuchani przez prokuraturę w Katowicach będzie Andrzej Duda – prezydent RP”, oświadczył Giertych.

„Taśma z zapisem realizacji planu Zdzisława Sokala wraz z oryginalnym nośnikiem zostanie przedłożona w poniedziałek do akt toczącego się śledztwa”, zapowiedział prawnik.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2520341598006180&id=215392231834473


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę