„Proszę o zaciekłą walkę do północy 11 października”. Kaczyński boi się przegranej w Gdańsku!

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński wziął udział w spotkaniu z wyborcami w Gdańsku.  Obiecywał, że dzięki jego partii poziom życia Polaków zbliży się do tego, jaki jest na Zachodzie. Apelował także o pełną mobilizację przed październikowymi wyborami.

W swoim wystąpieniu Kaczyński mówił o roli Gdańska i Pomorza w planach PiS na przyszłą kadencję. Określił je jako „jedne z kół zamachowych” polskiej gospodarki.

Czytaj także:  Co ze świętami Bożego Narodzenia? Minister Zdrowia nie ma dobrych wiadomości

– Uważamy, że jeśli mamy tak szeroki dostęp do Bałtyku, to musimy rozwijać żeglugę morską i wspierać stocznie. To będzie trudne, ale Stocznia Gdańska zostanie odbudowana. Będzie produkowała statki tak jak kiedyś! Podobnie stocznia marynarki wojennej, która obecnie przynosi straty. Ale w gospodarce nie ma niczego od razu – zapewniał prezes PiS.

Czytaj także:  Wiceminister Kowalski do protestujących kobiet: Dość tego warcholstwa!

Jednocześnie Kaczyński wyznał, że na Pomorzu, gdzie PiS regularnie przegrywa z PO, trudno będzie zdobyć dobry wynik. – Proszę o zaciekłą walkę do północy 11 października o każdy głos. Wiem, że tutaj jest o nie wyjątkowo ciężko, ale fakty przemawiają za nami – zwrócił się prezes PiS do partyjnych działaczy i zwolenników partii rządzącej.