Fot.Facebook.com/donaldtusk

Jacek Protasiewicz pozytywnie odniósł się do możliwego powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska. Według niego były premier jest jedynym politykiem, który może pokonać Jarosława Kaczyńskiego.

–  Czuję, że Tusk nadchodzi, a to jedyny człowiek, który z Kaczyńskim wygrywał – powiedział poseł Koalicji Polskiej w sobotę w programie „Mówiąc Wprost”.

Według ustaleń tygodnika „Wprost” podczas niedawnej rozmowy z obecnym liderem PO Borysem Budką Tusk oświadczył, że jeśli ten nie odda mu dobrowolnie władzy w partii, to sam ją sobie weźmie.  Zdaniem Protasiewicza taki scenariusz jest możliwy.

– Kiedyś Andrzej Olechowski mówił, dlaczego goryl jest królem dżungli. Dlatego, że jest gorylem: Ma 600 kilogramów i nikt mu nie podskoczy. Ktoś o takiej wadze politycznej, jak Donald Tusk, wraca do Polski i jak powie: „Borys, posuń się”, to Borys musi się posunąć. Z gorylem w dżungli jeszcze nikt nie wygrał – oświadczył.

Poseł KP dodał, że o prawdopodobieństwie przejęcia władzy w PO przez Tuska świadczy również powrót do Zarządu Krajowego partii Grzegorza Schetyny, który zrobił to nie po to, by „prowadzić z Borysem Budką dyskusje o strategii politycznej”.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę