W sobotę mija 18 doba od rozpoczęcia protestu niepełnosprawnych w Sejmie, czyli akcja trwa już o jeden dzień dłużej niż to miało miejsce w roku 2014, gdy rządziła ekipa Donalda Tuska. Okazuje się, że postulaty opiekunów i rodziców osób z niepełnosprawnością cieszą się dużym poparciem społecznym.

– Protest osób niepełnosprawnych w Sejmie popiera ponad sto fundacji i stowarzyszeń z całego kraju. Liczymy, że rząd się ugnie i rozwiąże problem, przez który tutaj jesteśmy – poinformowała Alicja Jochymek, jedna z protestujących w Sejmie matek osób niepełnosprawnych, w sobotę podczas konferencji prasowej w Sejmie.

– Nas wspierają stowarzyszenia, fundacje. Są także tysiące osób niepełnosprawnych i opiekunów spotykających się na wiecach poparcia, jakie odbywają się w wielu polskich miastach w tym w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bydgoszczy – mówiła Jochymek, odnosząc się do słów minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, która wcześniej zapewniała, że do rządu docierają kolejne sygnały wsparcia dla przedstawionych przez rząd propozycji dla niepełnosprawnych, a także liczne apele o zakończenie protestu.

Alicja Jochymek w czasie sobotniej konferencji odczytała część długiej listy prawie stu stowarzyszeń i fundacji z całej Polski popierających postulaty protestujących w Sejmie. Znalazły się wśród nich Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę