Jak wynika z sondażu przeprowadzonego 17 i 18 kwietnia przez instytut badania opinii publicznej Opinioway, obecnie tylko 27 proc. Francuzów zadowolonych jest z działalności prezydenta Emmanuela Macrona. Jest to najgorszy wynik od czasu, gdy Macron prawie dwa lata temu objął funkcję głowy państwa.

Pełne zadowolenie z prezydentury Macrona wyraziło zaledwie 5 proc. uczestników badania. Rozczarowanych nią jest 20 proc. osób, a bardzo rozczarowanych aż 40 proc. respondentów ośrodka. Z sondażu wynika, że na poprawę notowań lokatora Pałacu Elizejskiego w żadnym razie nie wpłynął jego apel o ogólnonarodową akcję odbudowy spalonej katedry Notre Drame.

Bardzo złe notowania u Francuzów ma również premier Edouard Philippe, którego popularność spadła do 29 proc. Negatywnie odbierana jest także działalność ministra spraw wewnętrznych Christophe’a Castanera, bezpośrednio odpowiedzialnego za interwencje sił bezpieczeństwa wobec uczestników demonstracji „żółtych kamizelek”. Poparcie dla niego zmalało od marca o pięć punktów procentowych i wynosi dziś 27 proc.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę