Przechodził z córką przez pasy. O mały włos od tragedii [WIDEO]

Pasy
Fot. Małopolska Policja

W ostatni wtorek w Zawoi w województwie małopolskim ojciec przechodził z córką przez dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Mało brakowało, a doszłoby do tragedii. Na nagraniu widać, że niemal zostali potrąceni przez samochód.

REKLAMA

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Przed godziną 8:00 tata odprowadzał swoją córkę do szkoły. Tuż przed wejściem na przejście dla pieszych mężczyzna rozejrzał się, aby się upewnić, czy bezpiecznie mogą udać się na drugą stronę ulicy.

Nieuważny kierowca ukarany wysokim mandatem

REKLAMA

Gdy ojciec z córką znajdowali się w połowie pasów, wjechał na nie kierujący fordem, nie robiąc sobie nic z obecności ludzi na przejściu dla pieszych. Na szczęście mężczyzna zdołał w porę odciągnąć córkę i zapobiec bardzo groźnemu zdarzeniu.

Sprawa została zgłoszona na policję, a mundurowym szybko udało się zidentyfikować kierującego fordem, wobec którego podjęto dalsze czynności. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a do tego jego konto zasiliło osiem punktów karnych.

REKLAMA

– Mundurowi ustalili, że za kierownicą forda siedział 41-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który za takie zachowanie został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych – poinformowała małopolska policja, publikując w sieci nagranie ze zdarzenia.

Podziel się: