rośliny doniczkowe
fot. Pixabay

Zanim podlejesz kwiatka, nie zapomnij nakłuć ziemi w doniczce wykałaczką. Ten patent przynosi zadziwiające korzyści. Jesteśmy przekonani, że od dziś nie będziesz chciał podlewać roślin w inny sposób.

Każdy posiadacz kwiatów doniczkowych chciałby, aby niczego im nie brakowało, a one czuły się jak w siódmym niebie. Aby to osiągnąć, można wypróbować co najmniej kilka sposobów – niektórzy inwestują w drogie podłoża i nawozy, a inni regularnie przyrządzają domowe odżywki. Większość osób jednak ceni najbardziej te metody, które są łatwe i tanie.

Raz w miesiącu można zafundować swoim roślinom coś w rodzaju SPA, lecz podczas każdego nawadniania warto zadbać o coś jeszcze. Dzięki temu kwiatki rozkwitną wspaniale. Przyda Ci się tylko… cienki patyczek.

W jakim celu nakłuwa się ziemię roślin przed podlewaniem?

Można zrobić to za pomocą pałeczki do jedzenia lub wykałaczki. Nakłuj nią podłoże na głębokość ok. 5 cm, a potem podlej sadzonkę jak zawsze. Do korzeni dotrze wtedy większa ilość wody i tlenu, których rośliny potrzebują do prawidłowego rozwoju. Wodę co pewien czas warto uzupełnić o dodatkowe wartościowe substancje, np. siarczan magnezu (inne nazwy: sól Epsom, sól gorzka). Dzięki temu składnikowi kwiaty poczują się naprawdę błogo, a Tobie wynagrodzą to fenomenalnym wyglądem!

Chociaż w dodatkowe minerały możesz zaopatrywać rośliny tylko raz na jakiś czas (inaczej możesz je przenawozić, czego objawem będzie między innymi biały osad w doniczce), to nakłuwanie ziemi wykonuj za każdym razem. Umieść wykałaczkę przy kwiatach albo wetknij ją w podłoże, a wtedy zawsze będziesz pamiętać o tej prostej czynności.

Czytaj też: Spryskaj drzewa owocowe tym środkiem za 3 zł. Ochronisz je przed szkodnikami


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę