Przed sadzeniem czosnku i cebuli zrób 1 rzecz. Plony będą potrójne

sadzenie czosnku
fot. screen Youtube / PLANTS

Powoli możemy zabierać się za wiosenne sadzenie czosnku. Jeśli aura dopisze, wyrobimy się z pracą ogrodową jeszcze w lutym, ale wcześniej ząbki czosnku trzeba właściwie przyszykować, by nie padły ofiarą szkodników. Największym wrogiem czosnku jest mucha cebulowa. Będzie omijać twoje uprawy szerokim łukiem, o ile wykonasz przed sadzeniem 1 sztuczkę. To naprawdę działa, a obfite plony masz jak w banku.

REKLAMA

Kiedy rozpocząć wiosenny siew czosnku?

Warzywo sądzi się jesienią lub na wiosnę. Odpowiedni termin sadzenia powinien odbywać się w marcu i kwietniu. Dogodne warunki pogodowe tylko przyspieszą cały proces. Wyższa temperatura i brak oznak zimy, sprawiają, że można pracę na działce wykonać trochę wcześniej, czyli pod koniec lutego lub na początku marca. Warto jednak zawczasu dobrze przygotować ząbki, które trafią do gruntu. Dzięki temu nie będą się ich czepiać szkodniki. Poznaj jeden z najlepszych domowych sposobów, który niemal wyzeruje to ryzyko.

Zanim posadzisz czosnek, zrób 1 rzecz. Potem sobie podziękujesz

Zanim czosnek wyląduje w gruncie, najsampierw go przygotuj do posadzenia, a szanse, że uprawy zaatakują szkodniki, spadną niemal do zera. W pierwszej kolejności rozwarstw główkę czosnku na drobniejsze elementy i pozbądź się tych zniszczonych. Z nich nie wyrośnie dobry plon.

REKLAMA

Potem ząbki zanurz w specjalnej kąpieli. Przygotujesz ją z wody i soli. Do naczynia wsyp 3 łyżeczki soli i zalej je 3 litrami wody, wymieszaj, by przyprawa się roztopiła. Następnie, w miksturze umieść ząbki czosnku na 2-3 godziny. Po tym czasie możliwie jak najszybciej przenieść je do gleby.

To genialna metoda profilaktyczna. Szkodniki nie zaatakują czosnku, a także cebuli. Tym samym zbierzesz same dorodne plony w sezonie.

Czytaj też: Wlewam do węża ogrodowego. Ten trik jest hitem, oszczędzam czas i pieniądze

REKLAMA