Przed wyborami w 2019 r. Kaczyński chce przebudować PiS. Na celowniku nawet najwierniejsi członkowie „zakonu PC”

Wyborcza na podstawie informacji uzyskanych ze środowiska PiS pisze, że teraz nietykalni w łonie Prawa i Sprawiedliwości przestali być nawet „najwierniejsi druhowie Jarosława Kaczyńskiego od lat 90” – również członkowie „zakonu Porozumienia Centrum”. Chodzi o tych polityków, „którzy stanęli na drodze Mateuszowi Morawieckiemu”.

   

Zdaniem anonimowego polityka z PiS rozmawiającego z Wyborczą, – To nadal silne środowisko, ale mentalnie stare i powolne. A Kaczyński zaczął przebudowę partii na wybory 2019. Kto nie pasuje do nowego PiS, będzie się z pierwszym szeregiem żegnał. Na tej liście są „zakonnicy”.

Gazeta jako tych najważniejszych dla partii ciągle „zakonników” z PC wymienia Joachima Brudzińskiego, Mariusza Kamińskiego i Marka Suskiego. Ci działacze „po klęsce w wyborach 1993 roku przetrwali wraz z Kaczyńskim chude dla środowiska politycznego lata 90.”. Niestety, dla innych bliskich prezesowi polityków zbliżają się cięższe czasy.

   
Zobacz także:  Olbrychski: Znaczna część mojego ukochanego narodu jest bezdennie głupia

Podobno nie mają to być jedynie pozorne zmiany, jako polityczny „obrazek” dla opinii publicznej. „Zakonnicy” mają być również weryfikowani w podmiotach gospodarczych, które są pod kontrolą rządu. – Młodzi są głodni. W partii pytają, dlaczego ten obok zarabia 500 tys. złotych rocznie, a ja mam mniej. (…) Liczy się państwowy biznes, to swoboda i prawdziwe pieniądze – informuje anonimowy polityk.

     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS