Badaczom w rzymskim szpitalu zakaźnym udało się wyizolować koronawirusa, Włochy są pierwszym krajem w Europie, w którym udało się tego dokonać. To przełom w walce z chorobą.

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza ogłosił, że koronawirus został wyizolowany w szpitalu Spallanzani. Zaznaczył, że stwarza to zupełnie inne możliwości w powstrzymaniu choroby – daje szanse na przeprowadzenie dalszych badań i znalezienie skutecznego lekarstwa na chorobę. Po raz kolejny można przekonać się, że włoski system opieki zdrowotnej rzeczywiście zasługuje na uwagę. Zdaniem Speranzy jest on „najlepszy na świecie”. Minister podkreślił również rangę osiągnięcia włoskich wirusologów. Dyrektor szpitala, w którym wirus został wyizolowany dodał, że tym samym otwierają się możliwości dla testów diagnostycznych różnych szczepionek.

Jednocześnie poinformowano, że wyniki badań lekarzy z włoskiej placówki medycznej zostaną przekazane dalej do dyspozycji wszystkich krajów. To znacznie przyspieszy prace badaczy i instytucji, które prowadzą prace nad koronawirusem.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę