Przełomowy sondaż! Wybory do Parlamentu Europejskiego wygra…

Koalicja Europejska, czyli połączone siły PO, Nowoczesnej, SLD i PSL, pokonałaby Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytutu Badań Spraw Publicznych dla portalu radiozet.pl. Badanie wykazuje też, że Zjednoczona Prawica, czyli PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, mogłaby wygrać majową elekcję do europarlamentu jedynie w sytuacji, gdyby partie opozycyjne startowały oddzielnie.

Czytaj także:  Politycy PiS: Polska jako pierwszy kraj na świecie ma skuteczny lek na koronawirusa

Gdyby wybory do Europarlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, aż 42,07 proc. respondentów postawiłoby na Koalicję Europejską. W takim układzie sił na scenie politycznej PiS mógłby liczyć na jedynie 37,59 proc. poparcia Polaków. Na podium znalazłaby się też Wiosna, nowa partia Roberta Biedronia, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 8,33 proc. badanych.

Czytaj także:  Budka: Składamy wniosek o wotum nieufności dla ministra Ziobry

Pozostałe formacje polityczne nie przekroczyłyby 5 proc. poparcia. Najbliżej tej granicy byłby Kukiz’15 z wynikiem 3,65 proc. Badanie IBSP dla radiozet.pl nie potwierdza ostatnich dosyć wysokich notowań partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego, która w tym sondażu uzyskała tylko 0,37 proc. głosów.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.