Temat przemocy w polskich szkołach szybko jak widać nie będzie zlikwidowany. Właśnie w internecie pojawiło się skandaliczne wideo ukazujące ten problem. Widzimy uczennice z podstawówki w Siedlcach, które znęcają się nad szkolną koleżanką. Sprawę bada policja.

Nagranie, które zbulwersuje każdą przyzwoitą osobę umieścił w sieci dziennikarz portalu Spider’s Web Dawid Kosiński. „Na jednej z grupek znalazłem film z patologią. Nastoletnie dziewczynki z Siedlec palą papierosy, poniżają koleżankę: trzymają za kark, zmuszają do klęczenia, prawdopodobnie przypalają papierosem, tak wynika z filmu. Całość nagrywają i potem rozsyłają znajomym. Dramat. Upadek. Wstyd.” – pisze Kosiński.

Dziennikarz dodaje, że „Taka patologia powinna być niszczona w zarodku. Te dziewczyny powinny wylądować w poprawczaku i wylecieć ze szkoły, bo na tym etapie nie nadają się do życia w społeczeństwie.”

Ta wizualna relacja została w Internecie bardzo szybko rozpowszechniona i jest szeroko dyskutowana. W sprawie wypowiedział się krewny uczennicy, która padła ofiarą przemocy. – „To się ciągnie od miesięcy, Olga jest nękana i bita. Podobno nauczyciele i sekretariat o wszystkim wiedzą, ale nic nie poszło dalej. Sprawa została zgłoszona na policję dwa dni temu, po tym jak Olga została znaleziona w łazience z pociętą ręką. Z resztą rówieśnicy ze szkoły wiedzą, ale boją się dziewczyn…” – mówił dziennikarzom Wirtualnej Polski.

Kim są agresywne nastolatki? Udało się to szybko ustalić samym internautom. Portal WP podał m.in. ich imiona. – „Wiktoria, Amelia, Maja i Nikola miały teraz iść do 7 klasy. Amelia i Wiktoria uczęszczają do Szkoły Podstawowej numer 9, a Maja – nr 11.”

Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia, ale na tym etapie postępowania nie odnoszą się do ewentualnych kar wobec agresywnych dziewcząt. Na początek należy zweryfikować udział w sprawie każdej z nich. Wiemy tylko, że sprawczynie mają od 11 do 16 lat.

Nagranie można obejrzeć TUTAJ.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna