Wypadek na Węgrzech. Zginęły trzy osoby, jedna jest ranna. To polska rodzina
fot. Gábor20
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Nie żyje mężczyzna, kobieta i dziecko a kolejna osoba nieletnia jest w stanie ciężkim. To bilans przerażającego wypadku, do którego doszło na jednej z węgierskich autostrad. Trzy osoby zginęły na miejscu. Dziecko, które przeżyło wypadek, zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Zdaniem lokalnych mediów ofiary to rodzina z Polski. W wypadku uczestniczyły dwa auta – oba na polskich numerach rejestracyjnych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 8:10 na węgierskiej autostradzie M86. Wypadek miał miejsce w pobliżu miejscowości Rábakecöl na północnym zachodzie kraju. Jak podają lokalne media – w wypadku zginęło troje obywateli polskich, a czwarty został ciężko ranny. Rodzice wraz z dziećmi byli w drodze na wakacyjny urlop – podaje węgierski serwis „112press.hu”.

Śmiertelny wypadek na węgierskiej autostradzie. Trzy osoby nie żyją, jedna została ciężko ranna

Według wstępnych informacji, przekazanych przez węgierską policję, w wypadku drogowym uczestniczyły dwa pojazdy z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Auto osobowe, którym podróżowała rodzina, miało – z jeszcze nieustalonych przyczyn – uderzyć w tył ciężarówki, jadącej w stronę miejscowości Szombathely.

Jak podaje „Polsat News” – małoletni, który przeżył wypadek, to prawdopodobnie 2-letni chłopiec. Pozostali członkowie jego rodziny zginęli na miejscu na skutek poniesionych obrażeń.

W wyniku zdarzenia droga, na której doszło do śmiertelnego wypadku, została zablokowana. Na miejscu pracowali policyjni śledczy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę