Wypadek busa na obwodnicy Gdańska. Nie żyje 29-latka
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Łęgowie / Facebook

Pracownica Poczty Polskiej zginęła podczas pracy w tragicznym wypadku drogowym. Na obwodnicy Gdańska jej bus zderzył się z ciężarówką. Kobieta nie miała szans przeżycia. Na wstrząsających zdjęciach, wrzuconych do sieci przez strażaków widać, że kabina pojazdu Poczty Polskiej została doszczętnie zmiażdżona.

Do zdarzenia doszło chwilę po południu, w środę 29 marca. Zgłoszenie o katastrofalnym w skutkach wypadku miejscowi strażacy otrzymali o godz. 12:12. „Na stanowisko kierowania komendanta powiatowego w Pruszczu Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku busa z samochodem ciężarowym. Wszystko wydarzyło się na drodze S6, przy zjeździe na S7 niedaleko Straszyna. Na miejsce skierowano 3 zastępy straży pożarnej” – powiedział bryg. Łukasz Płusa, rzecznik pomorskiej straży pożarnej, cytowany przez „Super Express”.

Tragiczny wypadek na obwodnicy Gdańska. Bus Poczty Polskiej wjechał w tył ciężarówki. Nie żyje 29-latka

Bus Poczty Polskiej, którym kierowała 29-letnia kobieta, wbił się w tył samochodu ciężarowego, stojącego na tym samym pasie ruchu. W efekcie uderzenia w całości zmiażdżona została kabina busa.

„Był zator, dlatego na prawym pasie ruchu stał ciężarowy MAN. Kierująca dostawczym fiatem 29-letnia kobieta najechała na tył ciężarówki i w efekcie poniosła śmierć na miejscu” – poinformował mł. asp. Kamil Kościuk z policji w Pruszczu Gdańskim, cytowany przez „SE”.

Na miejscu śmierć poniosła 29-latka. Kiedy ratownicy pojawili się na miejscu, nie byli w stanie już jej pomóc.

Jezdnia obwodnicy w kierunku Gdańska była zablokowana przez kolejnych kilka godzin. Na miejscu pracowali funkcjonariusze policji, którzy usiłowali rozładować powstały korek, kierując kierowców na objazdy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę