Nękający od 2017 r. byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz został dzisiaj zatrzymany przez policję.

Mariusz G. od półtora roku nachodził Hannę Gronkiewicz-Waltz w budynku Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Podejrzany groził jej śmiercią. Z tego powodu była polityk Platformy Obywatelskiej poprosiła o policyjną ochronę.

W rozmowie z TVP Info prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przekazał, że zatrzymanemu zostały postawione już zarzuty, a o ewentualnym areszcie tymczasowym zadecyduje sąd. „Mariuszowi G. przedstawiono zarzuty: uporczywego nękania pokrzywdzonej poprzez m.in. nachodzenie jej w miejscach pracy, czym wzbudził u pokrzywdzonej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, a także pomawiania pokrzywdzonej o takie postępowanie i właściwości, które mogły poniżyć ją w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu” – powiedział przedstawiciel Prokuratury.

Aresztowanie Mariusza G. wpisuje się w szereg podejmowanych w ostatnich czasie działań zmierzających do zatrzymania osób, grożących osobom publicznym. W ostatnich tygodniach policja zatrzymała podejrzanych o grożenie śmiercią, m.in. Andrzejowi Dudzie czy Donaldowi Tuskowi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę