przetrzyj jabłkiem szybę
YouTube screen | Smart Fox

Przetrzyj jabłkiem szybę samochodu, a będziesz niezwykle zaskoczony efektem. Mało kto zna tę sztuczkę, a jest ona szczególnie przydatna kierowcom. Sprawdź i wypróbuj. 

REKLAMA

O tej sztuczce wiedzą tylko najbardziej zaawansowani kierowcy. Jest niezwykle przydatna w przypadku, gdy pada deszcz, a nasze wycieraczki ulegną awarii, ale to nie wszystko, bo ma jeszcze jedną ważną zaletę. Przekonaj się i sprawdź ten trik.

Przetrzyj jabłkiem szybę samochodu. Rewelacyjny i przydatny trik

REKLAMA

Gdy nasze wycieraczki przestaną działać, a musimy dojechać do sklepu po nowe i jest deszczowa pogoda to warto skorzystać z genialnego triku z jabłkiem. Przekrój je na pół i pocieraj nim przednią szybę auta. Kwas jabłkowy zawarty w owocu stworzy efekt lotosu, czyli woda nie przylegnie do powierzchni szyby, bo będzie po niej spływać. Dzięki temu nasza widoczność nie będzie mocno ograniczona przez jakiś czas. Wtedy można szybko wybrać się do sklepu po nowe wycieraczki.

Oprócz tego, patent sprawdzi się także w przypadku czyszczenia szyby z przyklejonych owadów, które ciężko zmyć za pomocą ściereczki. Kiedy potrzemy je jabłkiem, kwas skutecznie je rozpuści i szyba będzie lśnić jak nowa.

REKLAMA

Jeśli lubisz przydatne triki na ekologiczne czyszczenie rożnych powierzchni to sprawdź też jak wyczyścić zlew lub odpływ.