mycie lustra
fot. screen Youtube / Clean My Space

Jeśli masz w domu mocno porysowane lusterko, a nawet najbardziej wnikliwe czyszczenie nie przynosi żadnych efektów, powinieneś zastanowić się nad zastosowaniem innych metod. Nie musisz nawet wzywać fachowca. Poznaj domowy patent na usunięcie rys z lustra.

Z tego sposobu możesz skorzystać wtedy, gdy będziesz chciał wypolerować nie tylko lusterko, ale także inne szklane elementy w mieszkaniu (np. kabinę, okna). Przecież pełnią one również funkcję dekoracyjną – lecz tylko w przypadku, gdy prezentują się kunsztownie. A co jeśli widać na nich rysy? Wiele osób na pewno pomyśli, że trzeba je oddać w ręce fachowca albo wyrzucić i kupić nowe. Ani pierwsze, ani drugie rozwiązanie nie jest najlepsze!

Jak zlikwidować zarysowania na lustrze i innych szklanych elementach w mieszkaniu?

Jeżeli chcesz efektywnie wypolerować lustro, działaj według niniejszych zaleceń:

Zdemontuj lustro i umieść je poziomo na stabilnej powierzchni. Zachowaj ostrożność i pilnuj, aby w trakcie polerowania nie obsunęło się na podłoże. O ile zarysowanie jest widoczne nieopodal krawędzi, zdejmij ramę lustra. Inaczej możesz mieć potem problem z pozbyciem się detergentu.

Weź zwykłą (nie żelową) pastę do zębów, która ma łagodne właściwości czyszczące (ścierające), a także miękką ściereczkę. Następnie nanieś pastę na lusterko i rozprowadź ją starannie przy użyciu tkaniny. Zacznij ostrożnie wcierać ją w lustro kolistymi ruchami. Zaczekaj trochę, aż wyschnie. Potem usuń pastę czystą ściereczką podobnym ruchem. Efekty Cię pozytywnie zaskoczą – rysy znikną na dobre!

Tak wypolerujesz lustro domową metodą

Tanim, bardzo prostym i zarazem efektownym, ale niestety wciąż mało znanym sposobem jest zastosowanie… oleju! Nałóż go na miękką ściereczkę (idealna będzie bawełniana), a potem wetrzyj w powierzchnię szkła.
Ważny jest czas i wytrwałość – trzeba wcierać składnik w lustro przez około kwadrans – tylko taka taktyka jest gwarancją sukcesu! Gdy skończysz czyścić, weź płyn do mycia szyb i wymyj nim lustro – będzie błyszczeć, jak nigdy przedtem!

Innym i prawdopodobnie najmniej popularnym (a bardzo skutecznym) patentem na zlikwidowanie rys na lustrze jest potarcie ich obłupanym orzechem włoskim.

Przeczytaj także:

Zdeptany dywan będzie puszysty jak nowy. Pamiętaj o 3 zasadach
Zalej tym swoje pożółkłe etui. Będzie jak nowe
Wlej to do wody i umyj okna. Pozbędziesz się brudu i smug


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę