Fot.Twitter.com/J74Jacek

Portal o2.pl poinformował, że w sobotę w Bydgoszczy odbył się marsz Wojowników Maryi, który był częścią Ogólnopolskiego Różańca Mężczyzn. Niesiono podczas niego flagi, różańce krzyże i święte figury.

Imprezie przewodzili ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk oraz ks. Dominik Chmielewski. Jest on założycielem i duchowym przywódcą Wojowników Maryi, którzy nazywają siebie armią Boga.

I właśnie obecność tego drugiego kapłana wywołała oburzenie wśród internautów. Ksiądz Chmielewski jest bowiem znanym antyszczepionkowcem. Publicznie zaprzecza istnieniu koronawirusa i twierdzi – tak jak we wrześniu 2020 roku –  że jest on „dziełem szatana”, zaś lekarze „dostają potężne pieniądze za wpisanie w akt zgonu COVID-19”.

Duchowny ponadto uważa, że pandemia nie istnieje i jest częścią planu zniszczenia Kościoła przez szatana.

– Miliony katolików na całym świecie jest odciętych od przyjmowania ciała i krwi Boga. W wielu krajach dochodzi do nieprawdopodobnych profanacji przy przyjmowaniu Jezusa Chrystusa eucharystycznego. To jest nieprawdopodobne, co się dzieje – szyderczy śmiech szatana – przekonywał w 2020 roku. –  Żeby szatan mógł przeprowadzić swój zdemonizowany plan zniszczenia Kościoła, musi zniszczyć wpierw eucharystię – mówił.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!