„Przyjdź do kościoła, zanim cię przyniosą”. Ksiądz zachęca do praktyk religijnych

REKLAMA

Przy wjeździe do Sieroszewic, powiat ostrowski, powieszono baner. Widnieje na nim napis: „Przyjdź do kościoła – niedziela – zanim cię przyniosą”.

Taki przekaz można od paru dni zobaczyć na bocznej ścianie starego budynku gospodarczego na terenie Sieroszewic. Baner ma wielkość jeden na dwa metra, więc odwiedzającym miasteczko od razu rzuca się w oczy. Duży format fotografii przedstawia kościół i osoby niosące trumnę.

REKLAMA

Na kontrowersyjny pomysł promowania praktyk religijnych wpadł ks. Damian Hołoś, który jest proboszczem parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach. Jak mówi zdjęcie kościoła oraz pogrzebu wykonał osobiście. – A napis też sam wymyśliłem – informuje ksiądz.

– W ten sposób, chcę przypomnieć ludziom, żeby do kościoła uczęszczali za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb – dodaje.

Zaznacza też, że ceremonii pogrzebowej nikomu nie odmówił, „ale zmarłego, który nie chodził do kościoła, nie wprowadzam osobiście, robi to za mnie rodzina”.

REKLAMA

Niektórzy z mieszkańców miejscowości nie są za bardzo zadowoleni z baneru. – Jestem osobą wierzącą, ale nie na miejscu jest, żeby w taki sposób codziennie przypominać o naszej śmierci. Nic nie mogę zrobić, bo każdy ma prawo do wyrażania swoich pomysłów, nawet w taki dziwny sposób – uważa wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski.

Natomiast sołtys Sieroszewic Tadeusz Łapiński stwierdził, że „mieszkańcy mówią, iż kościół jest od tego, żeby się w nim modlić, a nie od tego, żeby w taki sposób przypominać nam o naszym losie”.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: