Przyklej to w toalecie
YouTube screen | Il Rifugio Perfetto

Przyklej to w toalecie, a będziesz zachwycony rezultatem. Dzięki tej prostej sztuczce toaleta będzie czysta, pachnąca na dłużej. Sprawdź i koniecznie wypróbuj.

Toaleta w łazience to najczęściej użytkowane miejsce w naszym domu. Właśnie dlatego znajdują się w niej ogromne ilości bakterii i innych zanieczyszczeń. Higiena toalety jest niezwykle ważna, utrzymanie jej w czystości jest kluczowe dla naszego zdrowia. Dzięki temu rozprzestrzenianie się drobnoustrojów jest znacznie mniejsze, a brzydkie zapachy znikają.

Przyklej to w toalecie. Genialna sztuczka czyszcząca

Na początku przygotuj masę z dwóch składników – 2 mydła o ulubionym zapachy i 600 ml płynu do mycia podłóg. Mydła zetrzyj na tarce o średnich oczkach i przełóż je do miski, następnie wlej płyn i całość wymieszaj dokładnie. Przelej do garnka i lekko podgrzewaj na małym ogniu do rozpuszczenia się mydła. Jeśli chcesz dodatkowo zdezynfekować toaletę to dodaj trochę środka do dezynfekcji po zdjęciu z ognia.

Masa będzie gęsta, dlatego po zdjęciu z ognia należy przelać ją od razu do naczynia lub blaszki wyłożonej folią spożywczą. Pozostaw do całkowitego ostygnięcia, a wtedy masa stanie się twarda i będzie można pokroić ją w paski. Kilka pasków lub jeden naklej w toalecie, a ich działanie zaskoczy cię bardzo pozytywnie. Spłukując wodę toaleta będzie jednocześnie czyszczona powierzchownie przez składniki zawarte w przygotowanych paskach. W dodatku zapach będzie świeży przez cały dzień.

To genialna alternatywa dla bardziej chemicznych środków, np. kostek. Gdy nie mamy ich pod ręką wystarczy przygotować ich zamienną wersję. Wypróbuj też rewelacyjnej sztuczki na odetkanie zapchanego odpływu. Pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę