fot. Twitter

W miejscowości Czuhujiw, w obwodzie charkowskim na wschodniej Ukrainie, Ukraińcy zatrzymali grupę sabotażystów, która wskazywała rosyjskiej armii położenie ukraińskich żołnierzy. Ku ich zaskoczeniu, wśród dywersantów był były olimpijczyk – reprezentant Ukrainy w podnoszeniu ciężarów – pisze „Polska Times”.

Sławny olimpijczyk został rozpoznany przez jednego z żołnierzy, którzy uczestniczyli w aresztowaniu sabotażystów. Z łatwością rozpoznał w jednym z mężczyzn Giennadija Krasilnikowa – 45-letniego byłego sportowca.

Krasilnikow ma na koncie dwukrotne reprezentowanie Ukrainy na Igrzyskach Olimpijskich – raz w Sydney w 2000 roku, potem w Atenach w 2004 roku. Raz niemal otarł się o medal, zajmując 4 miejsce w kategorii powyżej 105 kg. Sportowiec zakończył karierę w 2005 roku.

Był zasłużony nie tylko w tym aspekcie. W czasie inwazji rosyjskiej w 2014 roku – według informacji portalu censor.net – Krasilnikow udzielał się społecznie, pomagając poszkodowanej ludności cywilnej w Donbasie.

Coś musiało jednak pójść nie tak w jego życiorysie, gdyż zdecydował się zdradzić swój kraj, który przez wiele lat reprezentował i w służbie którego był zaangażowany. Potężna inwazja rosyjska na Ukrainę zweryfikowała jednak jego wartości.

Krasilnikow został aresztowany w miejscowości Czuhujiw (obwód charkowski). Nie wiadomo, gdzie znajduje się teraz. Były ukraińskie sportowiec i olimpijczyk odpowie teraz za zdradę stanu. Nie wiadomo, ilu ukraińskich żołnierzy ucierpiała w wyniku informacji o pozycjach wojsk, które Krasilnikow przekazywał okupantom.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę