PSL podbiera posłów PO i Nowoczesnej! Zanosi się na samodzielny start ludowców!

Portal Onet informuje, że czworo posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zmienia barwy polityczne i dołącza do PSL. Jak pisze Andrzej Stankiewicz, podbieranie posłów niedawnym koalicjantom wskazuje na to, że ludowcy pójdą do wyborów samodzielnie, bez PO.

Do klubu PSL dołączyli Marek Biernacki, Joanna Fabisiak oraz Jacek Tomczak z Platformy. Wszyscy troje parlamentarzyści mieli kłopoty w partii Grzegorza Schetyny z powodu wyrażenia poparcia dla zaostrzenia prawa antyaborcyjnego.

Czytaj także:  Trzaskowski ogłasza koniec Platformy jako totalnej opozycji

Klub ludowców zasili także Radosław Lubczyk, do niedawna poseł Nowoczesnej. Według informacji, do których dotarł Onet, PSL prowadzi rozmowy o dalszych transferach z tej partii.

Czytaj także:  Koronawirus zaatakował wojsko. Zakażony wiceminister obrony

W sobotę PSL ma oficjalnie ogłosić, czy do wyborów pójdzie w koalicji, czy samodzielnie. Zdecyduje o tym rada naczelna partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

W związku z transferem parlamentarzystów z PO i Nowoczesnej klub parlamentarny ludowców zmienił nazwę. Od czwartku jest to PSL-Koalicja Polska.

Na przyjęciu nowych parlamentarzystów do klubu sejmowego zmiany w PSL się nie kończą. „Ludowcy przed wyborami sejmowymi dokonują drastycznego zwrotu. Nie chodzi tylko o transfery konserwatywnych polityków z PO. Rozpoczęli negocjacje z mniejszymi ugrupowaniami centro-prawicowymi. W tym gronie jest choćby ugrupowanie Marka Jurka, zwolennika całkowitego zakazu aborcji. Najbardziej zaawansowane są rozmowy o wspólnym starcie PSL z Pawłem Kukizem”, pisze publicysta Onetu Andrzej Stankiewicz.

Czytaj także:  Biden o Trumpie: Ma w sobie coś z Goebbelsa

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.