PSL proponuje okrągły stół w sprawie sądownictwa

Lider PSL i kandydat tej partii na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz chce zorganizować okrągły stół dotyczący sytuacji w sądownictwie. Jak podkreślił, celem obrad jest opracowanie kompromisowego rozwiązania i zaprowadzenie porządku w wymiarze sprawiedliwości

– Zapraszamy na to środowiska tych, którzy są doświadczeni. Sędziów, byłych prezesów TK, tych, którzy byli RPO czy I prezesami SN – mówił w środę Kosiniak-Kamysz.

Czytaj także:  Kamiński o wniosku Platformy o odwołanie Ziobry: To skonsoliduje PiS. Ludzie mnie pytają, czy postradaliśmy zmysły

– Bardzo chcemy się oprzeć również na wiedzy i doświadczeniu wydziałów prawa, uczelni polskich. Chcemy zaprosić samorządy zawodowe, adwokacki i radcowski. Zapraszamy również inne partie polityczne, kluby parlamentarne. Polityk PSL zapowiedział również, że zaproszenie do udziału w obradach zostanie skierowane między innymi do premiera i marszałek Sejmu.

 Według Kosiniaka-Kamysza obecnie „w wymiarze sprawiedliwości panuje chaos”. – Rząd, partia rządząca, posłowie PiS-u pogłębiają tę sytuację – zauważył lider ludowców.

Czytaj także:  Resort zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.