Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie przedstawił założenia przygotowanego przez tę partię paktu społecznego. Jest to reakcja na sobotnie obietnice wyborcze złożone przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, obejmujące kolejne wydatki socjalne z budżetu państwa, w tym rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko oraz wypłacenie tzw. trzynastki emerytom.

Zapowiedzi te wywołały wzburzenie nauczycieli i osób niepełnosprawnych, dla których rząd Mateusza Morawieckiego nie znalazł pieniędzy na poprawę ich sytuacji materialnej. Obie grupy społeczne zapowiedziały przeprowadzenie akcji protestacyjnych przeciwko rządowi.

We wtorek ludowcy zaprezentowali ofertę, będącą odpowiedzią na obietnice wyborcze PiS. Swoim pakietem społecznym chcą wesprzeć te osoby i grupy społeczne, o których zapomniał rząd Morawieckiego. W przyszłym tygodniu projekt ma zostać złożony w Sejmie.

– Jedną z grup zapomnianych przez rząd są nauczyciele. A to oni dbają o wychowanie i przyszłość naszych dzieci – podkreślił podczas konferencji Kosiniak-Kamysz. Dlatego PSL proponuje tysiąc złotych podwyżki dla każdego z nich.  Lider PSL zapowiedział również wsparcie dla samorządów, w których szkoły prowadzone są społecznie przez fundacje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę