W sprawie manipulacji przetargami budowlanymi na terenach wojskowych Żandarmeria Wojskowa zatrzymała sześć osób. Za ustawianie konkursów oferowane były pieniądze w gotówce, wypoczynek w kurortach austriackich i kosztowne alkohole.

Żandarmi dokonali zatrzymania we wtorek. Podejrzane osoby to dwóch pracowników Stołecznego Zarządu Infrastruktury oraz czterech przedsiębiorców z branży budowlanej z Warszawy, Legionowa i Zamościa. Korzyści materialne i finansowe dotyczyły pozytywnych decyzji w sprawie remontów prowadzonych na obiektach wojskowych. Jak informuje tvp.info, śledztwem zajmuje się Wojskowy Wydział Prokuratury Okręgowej w Warszawie i Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej.

Konkretnie chodzi o pułkownika w stanie spoczynku, który proceder prowadził ze swoją partnerką, inspektorem SZI. Wspólnie korzystali na ustawianiu przetargów bez zwracania uwagi na procedury. Inwestycja była zlecana przez Dariusza J., a Dorota D. bez zwłoki przygotowała akceptację odbiorów budowlanych.

Korzyści były spore, bo chodzi o jednorazowe kwoty od tysiąca do trzech tys. zł. Do tego dochodziły także alkohole z najwyższej półki. Za nielegalną działalność nagradzano ich też wyjazdami do kurortów austriackich. Tam dodatkowo korzystali z opłaconych atrakcji.

Wszystkim podejrzanym w sprawie osobom postawiono zarzuty. Do aresztu trafił tylko Dariusz J. Pozostałych zamieszanych w proceder zwolniono za poręczeniem majątkowym stosując też jednocześnie dozór policyjny. Partnerkę pułkownika zawieszono w pracy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!