Liderzy pięciu ugrupowań tworzących Koalicję Europejską zaprezentowali w czwartek dziesięciopunktową deklarację programową na wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.

– Udało nam się zjednoczyć opozycję. Jesteśmy tutaj razem z przyjaciółmi z PSL, SLD, Nowoczesnej, Zielonych i z PO. Powołaliśmy koalicję, bo chodziło nam o lepszą przyszłość Polski, żeby Polakom dać możliwość podjęcia wielkiego wyboru – mówił Grzegorz Schetyna na konferencji, na której zostało podpisane przez polityków ugrupowań współtworzących KE porozumienie programowe oraz zaprezentowane hasło wyborcze: „Przyszłość Polski. Wielki Wybór”.

Przedstawione przez opozycję założenia programowe skrytykowała na briefingu prasowym w Sejmie, nie przebierając w słowach wicemarszałek Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.

– Politycy PO czy Koalicji Europejskiej – celowo to podkreślam, bo chowają się za szyldem Koalicji Europejskiej, wstydzą się własnego szyldu – mówią wielkie słowa, obiecują, zapowiadają wielkie cele, przekonują, jakie to ogromne wpływy mają w Europie, a kończy się tak, że głosują wbrew polskim interesom i nie są w stanie przekonać nikogo z EPL (Europejska Partia Ludowa, największa frakcja w PE), by głosowania, które godzą w polskich przewoźników były nieprzyjęte – powiedziała Mazurek.

Polityk PiS stwierdziła, że deklaracja programowa Koalicji Europejskiej to„puste hasła” i „puste obietnice”.

– Jak to jest panowie z PO, jak to jest panowie z Koalicji Europejskiej z waszą wiarygodnością? – pytała retorycznie Mazurek. – Ogłaszacie cele, mówicie o działaniach w Europie, a od wielu lat w tej Europie chowacie głowę w piasek, w momencie, kiedy ważą się losy i decyzje ważne dla Polaków, ważne dla Polski. Podejmujecie decyzje, które dla naszego kraju są niekorzystne – oceniła rzeczniczka PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę