Twitter | NEXTA

Władimir Putin pojawił się na pogrzebie lidera prokremlowskiej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego. Prezydent Rosji był w towarzystwie tajemniczego mężczyzny w czarnym garniturze, który miał ze sobą walizkę.

Władimir Żyrinowski zmarł w środę 6 kwietnia, natomiast w piątek odbył się jego pogrzeb w Soborze Chrystusa Zbawiciela, którą odprawił patriarcha Cyryl, głowa kościoła prawosławnego. Ciało polityka wystawiono także w budynku Domu Związków, gdzie można go pożegnać.

Wśród wielu obecnych na ceremonii obecny był również prezydent Rosji. Władimir Putin pojawił się w towarzystwie dwóch mężczyzn w ciemnych garniturach. Jeden z nich trzymał w ręce tajemniczą walizkę.

Od razu pojawiły się przypuszczenia, że jest to walizka nuklearna, choć oficjalnie nie wiadomo, co się w niej znajdowało. Eksperci twierdzą, że mogły się w niej znajdować niezbędne kody, instrukcje, lista celów czy informacje na temat schronów. Podobną walizkę ma prezydent USA.

„Die Welt” przekazał, że rosyjski arsenał jądrowy „jest kontrolowany za pomocą trzech walizek”. Tylko jedna z nich jest u prezydenta, jedna znajduje się u ministra obrony, a jedna u szefa sztabu. Do uderzenia jądrowego potrzebne są dwie walizki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę