Wiesław K., nowo wybrany radny powiatu radomszczańskiego z ramienia PiS, spowodował wypadek, będąc pod wpływem alkoholu. Grozi mu do dwóch lat więzienia. Jak informuje „Gazeta Radomszczańska”, samorządowiec już zapowiedział, że w poniedziałek złoży rezygnację z mandatu.

Kolizja miała miejsce w piątek po południu. Wiesław K. wjechał swoim samochodem w ogrodzenie jednego z domów przy ul. Grota-Roweckiego w Radomsku. Właściciel posesji, gdy zaraz po wypadku zorientował się, że kierowca może być nietrzeźwy, zawiadomił policję. Badanie alkomatem wykazało, że radny miał prawie 0,9 promila alkoholu we krwi. Wiesława K. zawieziono do szpitala, gdzie trzykrotnie badano mu krew.

Samorządowcowi grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna do 5 tys. zł oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Radny PiS tłumaczył w rozmowie z „Gazetą Radomszczańską”, że przed uderzeniem autem w ogrodzenie wziął leki na walkę z krwiakiem, a następnie wypił niewielką ilość alkoholu. Jak powiedział, do przejechania samochodem miał jedynie około 300 metrów.

Wiesław K. pełnił w przeszłości obowiązki prezydenta Radomska, zastępując Annę Milczanowską, która została posłanką PiS. W 2016 roku w przedterminowych wyborach ubiegał się bez powodzenia o stanowisko włodarza miasta. Radny, jak informowała wtedy „Gazeta Wyborcza”, jest prywatnie wujkiem prezydenta Andrzeja Dudy.

https://www.facebook.com/tvntl/videos/196436657907867/


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę