Radomianie zaatakowali niemieckiego podróżnika! „Kopali i ciągnęli po chodniku”

REKLAMA

Gazeta Wyborcza informuje, że w Radomiu miała miejsce brutalna napaść na podróżnika z Niemiec. Napadło go siedmiu mężczyzn. Mieli go przewrócić na ziemię, a potem kopać i ciągnąć po chodniku.

Miało to miejsce około godz. 6.30 w niedzielę. Straż Miejską zawiadomił operator monitoringu miejskiego. Gdy strażnicy przyjechali, sprawcy już uciekli, a poszkodowanego zostawili na parkingu.

– Jak udało się ustalić, podróżował on motocyklem marki BMW z Kaukazu do rodzinnego miasta Weinsberg w Badenii-Wirtembergii. Mężczyzna wyjaśnił, że gdy odpoczywał w rejonie budynku NOT po długiej podróży, został zaatakowany przez grupę około siedmiu osób, które zaczęły go szarpać, ciągnąć po ziemi za ubrania, przewrócili i próbowali zniszczyć motocykl, którym podróżował. Po czym uciekli – informuje GW Grzegorz Sambor ze Straży Miejskiej w Radomiu.

REKLAMA

Wystarczył jednak krótki pościg, aby złapać chuliganów. – Zatrzymani byli agresywni, nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy, w związku z tym strażnicy poprosili o pomoc kolejny patrol straży i patrol policji. Wszystkich ujętych mężczyzn doprowadzono do I Komisariatu Policji – dodaje Sambor. Niemiecki podróżnik na komisariacie zidentyfikował agresorów.

Podziel się: