Lech Wałęsa swoim wpisem na twitterze nawoływał do tego, aby jak najliczniej udać się na wybory. W swoim wpisie wspomniał także o programie Rodzina 500+.

– Szanowni Państwo. Do wyborów jest co raz bliżej. Im więcej Obywateli będzie aktywniej w nich uczestniczyć, tym lepiej będzie dla Polski. Widzicie co „funduje” ta władza. Myślą, że przekupią Polaków ochłapem 500 złotych, by samemu w spokoju tworzyć fale nepotyzmu i bezczelnego kłamstwa – napisał Wałęsa.

Na reakcję na jego wpis nie trzeba było długo czekać. Skomentowała go sama Minister Elżbieta Rafalska. – To smutne, że dla Lecha Wałęsy, ojca dużej rodziny, 6 tys. zł rocznie na jedno dziecko z programu 'Rodzina 500 plus’ to ochłap. Czy ten ochłap nie pomógłby pana rodzinie i nie musiałby pan sięgać do innych źródeł? – napisała.

Minister podkreśliła także, że bieda dzieci do tej pory była największą hańbą dla Polski. Dzięki temu programowi została zmniejszona o 50%. Minister poinformowała także, że program został doceniony oraz zauważony na arenie międzynarodowej i Litwa poszła śladem Polski.

https://twitter.com/PresidentWalesa/status/1031812563942760449


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę