REKLAMA

Fot. Facebook.com/elzbieta.rafalska

Europosłanka PiS Elżbieta Rafalska ostrzegła, że Donald Tusk po przejęciu rządów i odsunięciu od władzy Jarosława Kaczyńskiego zabierze Polakom program 500 plus.

REKLAMA

Minister pracy w rządzie Beaty Szydło odniosła się w ten sposób do czwartkowej wypowiedzi Tuska w Nakle.

– 500 plus to nie jest sposób na wychowanie dziecka na poziomie europejskim. 500 plus nie pomoże matce znaleźć szybko atrakcyjnego miejsca pracy. Za 500 plus nie kupimy sobie fachowej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie – mówił były premier, charakteryzując obecną realną wartość tego świadczenia socjalnego

REKLAMA

Jednocześnie zadeklarował, że program nie zostanie zlikwidowany, gdyż „jeśli państwo coś dało, nie powinno tego zabierać”. – Państwo powinno być przewidywalne – podkreślił lider PO.

Rafalska odczytała jednak słowa Tuska jako zapowiedź odebrania Polakom tego „ciągle wysokiego świadczenia, bo na poziomie powyżej 100 euro miesięcznie” .

REKLAMA

– Ta opinia jednoznacznie wskazuje, że Donald Tusk zlikwidowałby program 500 plus i nienawidzi go za pochodzenie – oświadczyła Rafalska cytowana przez PAP. Jej zdaniem nienawiść Tuska do 500 plus wynika stąd, że „źródłem i twórcą tego programu jest Prawo i Sprawiedliwość”. – Dlatego myślę, że ten program zostałby zlikwidowany bądź tak zmieniony, że nikt by go nie poznał – oznajmiła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA