Zdarzenie miało miejsce w czwartek o godzinie 21:20 w Poznaniu. W tramwaju linii 5 pełnym pasażerów, rosły mężczyzna upatrzył sobie pewnych podróżujących, którzy zwracali się do siebie w języku jemu nieznanym.

Była to Azjatka z dzieckiem, po raz pierwszy goszcząca w Polsce. Nieświadoma niczego kobieta sprowokowała rozmową w ojczystym języku pasażera o zapędach rasistowskich. Wykrzykiwał ze swojego krzesełka bezkarnie: „Brudasy”, „pedały skośnookie”, „mów po polsku, bo jesteś w Polsce!” i „Polska dla Polaków”.

Być może na słowach by się nie skończyło, ponieważ mężczyzna na Rondzie Kaponiera kazał wystraszonym Azjatom wysiąść z tramwaju razem z nim. Nie zareagowali jednak na to, więc propagator polskiego języka opuścił sam tramwaj, a gdy pojazd już ruszył z przystanku, mężczyzna podbiegł do szyby przy której siedzieli atakowani pasażerowie i z całej siły w nią uderzył.

O zdarzeniu poznańską policję poinformował OMZRiK. Wierząc w siłę mediów społecznościowych, opublikował też prośbę na swoim profilu FB o pomoc w zidentyfikowaniu agresywnego mężczyzny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę