Redaktor naczelny portalu wPolityce.pl Jacek Karnowski wystąpił w poniedziałek w prawicowym Radiu Wnet. Związany z PiS publicysta ogromną część wypowiedzi poświęcił komplementowaniu telewizji publicznej.

– Uważam, że to jest instytucja, która pluralizuje nasze życie polityczne, tworzy przeciwwagę wobec bardzo brutalnych, agresywnych, mediów komercyjnych, w związku z tym jest działaniem prodemokratycznym, ona tak naprawdę realnie zapewnia Polsce wolność – powiedział w Radiu Wnet Karnowski. – Myślę, że w swojej roli demokratycznego bezpiecznika polskiej wolności TVP zostanie – podkreślił.

Zdaniem Karnowskiego dotychczasowy prezes TVP Jacek Kurski pozostawia telewizję publiczną w bardzo dobrej kondycji, jak również „wykazał się takim hartem ducha w wielu trudnych momentach”, w tym w grudniu 2016 roku. Propisowski publicysta ocenił, że miała wtedy miejsce „przemocowa próba przejęcia władzy w Polsce” przez opozycję. – Gdyby nie TVP, której dziennikarze byli wtedy atakowani, to nie wiem, jakby to się potoczyło – stwierdził.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę