fot. Pixabay

Znany polski dziennikarz – Mariusz Z. – został zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzut m.in. gwałtu. Mariusz Z. Był redaktorem naczelnym m.in. „Super Expressu” oraz „Przekroju”. Jak przekazał polsatnews.pl – sąd potwierdził informację o zatrzymaniu dziennikarza i postawieniu go w stan oskarżenia. Trwa posiedzenie aresztowe.

Do zatrzymania Mariusza Z. miało dojść w czwartek wieczorem, 13 stycznia.

„Jak dowiedziałem się nieoficjalnie Mariusz Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W prokuraturze czekała już na niego jego prawniczka” – napisał na Facebooku dziennikarz i pisarz Piotr Krysiak.

Mariusz Z. miał zostać bezpośrednio po zatrzymaniu przewieziony do budynku prokuratury w Warszawie, gdzie usłyszał m.in. zarzut gwałtu. Portal Onet potwierdził tę informację w Sądzie Okręgowym w Warszawie,

Redaktorowi ma teraz grozić kara 12-letniego pozbawienia wolności.

Mariusz Z. jest znany w środowisku dziennikarskim. W przeszłości dziennikarz sprawował nadzór nad dwutygodnikiem „Komputer Świat”. W 2003 roku objął stanowisko redaktora naczelnego w „Super Expressu”. Miejsca zagrzał tam ok. 3 lata. W 2006 roku zaczął kierować „Przekrojem”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę