Reformy PiS zmieniły szkołę na lepsze? Ocena Polaków jest jednoznaczna

Fot.ilustr. Pexels.com/Max Fisher/Public Domain

Polacy nie uważają, że reformy przeprowadzone przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka poprawiły sytuację szkół. Takie wyniki przynosi sondaż pracowni SW Research przeprowadzony na zlecenie portalu rp.pl w dniach 1–2 września na panelu on line SW-Panel na grupie 800 dorosłych osób.

REKLAMA

Z rezultatów wynika, że zdaniem 57 proc. respondentów zmiany wprowadzane przez ministra Czarnka zmieniają szkołę na gorsze. Przeciwną opinię wyraziło 13,2 proc. uczestników sondażu, 16,6 proc. wyraziło opinię, że zmiany wprowadzane przez resort edukacji ani nie poprawiają, ani nie pogarszają sytuacji szkół. 13,3 proc. badanych nie miało w tej sprawie zdania.

Jak wynika z podsumowania badania, w sukces  reform Czarnka  częściej wątpią kobiety (59 proc.) niż mężczyźni (55 proc.). Ponadto na pogorszenie się stanu polskich szkół w wyniku zmian przeprowadzanych przez rząd PiS wskazały 2 na 3 osoby do 24. roku życia (65,7 proc.) oraz 63  proc. badanych posiadających wyższe wykształcenie.

O tym, że reformy Czarnka wpłyną negatywnie na polską szkołę przekonanych było 63 proc. uczestników sondażu o dochodach pomiędzy 3001 a 5000 zł oraz 67 proc. ankietowanych z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców.

REKLAMA

Podziel się: