Pixabay.com

Rowerzysta pochodzący z Krzyżanowic w województwie śląskim otrzymał dwa mandaty na łączną kwotę 5 tysięcy złotych. W ciągu zaledwie godziny mężczyzna dwukrotnie wpadł za jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu.

W ostatni czwartek policjanci z powiatu raciborskiego zatrzymali do kontroli nieodpowiedzialnego rowerzystę. Około godziny 10:00 funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który poruszał się zygzakiem. Podejrzewali, że może być nietrzeźwy.

Podczas kontroli mundurowi od razu wyczuli alkohol, dlatego postanowił zbadać rowerzystę alkomatem. Okazało się, że 48-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila. Z tego powodu został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Po przyjęciu mandatu mężczyzna… wsiadł na rower i odjechał. Po kilkudziesięciu minutach ponownie został zatrzymany, tym razem przez policjantów w miejscowości Zabełków przy ulicy Długiej.

W drugim przypadku 48-latek również został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Wychodzi zatem na to, że w przeciągu kilkudziesięciu minut portfel mężczyzny uszczuplił się o 5 tysięcy złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę