Remontował strych. Znalazł granaty i amunicję

Amunicja
Pixabay.com

Na nietypowe znalezisko natrafił mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska podczas remontu swojego strychu. W czasie sprzątania odnalazł siedem niemieckich granatów ręcznych, magazynek i 15 sztuk amunicji.

REKLAMA

66-latek znalazł niebezpieczne przedmioty na poddaszu swojego rodzinnego domu. Były to ręczne trzonkowe granaty zaczepne i amunicja z czasów drugiej wojny światowej. Nikt z domowników nie wiedział o ich istnieniu, dlatego powiadomiona została policja.

– 66-latek znalazł siedem ręcznych granatów, magazynek i 15 sztuk skorodowanej amunicji do krótkiej i długiej broni palnej podczas wymiany izolacji budynku – powiedziała asp. Marta Szałkowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego przekazał, że niebezpieczne przedmioty najprawdopodobniej pochodzą z okresu drugiej wojny światowej. Policjanci od razu zabezpieczyli dom.

REKLAMA

– Mundurowi do rana dbali o to, by do domu nie dostały się osoby niepowołane. Zamieszkująca go rodzina opuściła lokum do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy podjęli i zabezpieczyli powojenne pozostałości – poinformowała policjantka.

Podziel się: