Robaki w truskawkach – jak się ich pozbyć? Poznaj rewelacyjny trik!

Robaki w truskawkach

Robaki w truskawkach bytują na ich powierzchni i często nie da się ich dokładnie zmyć pod bieżącą wodą. Są prawie niewidoczne gołym okiem, dlatego dziś przedstawiamy trik, który sprawi, że szybko się ich pozbędziesz!

REKLAMA

Truskawki to najbardziej popularne owoce w sezonie letnim. Są przepyszne w smaku, dlatego dodaje się je do wielu ciast i deserów. Jednak przed ich spożyciem należy je dobrze umyć pod wodą, ale okazuje się, że to czasem nie wystarcza, bo niektóre truskawki mogą mieć na powierzchni robaczki. Ciężko jest je zauważyć gołym okiem, dlatego musisz koniecznie poznać genialny i prosty trik, który pozbędzie się robaczków!

Robaki w truskawkach – ten trik sprawi, że się ich pozbędziesz!

Robaki w truskawkach

Nie we wszystkich owocach te robaczki się znajdują, ale bardzo ciężko jest je zauważyć. Jednak by jeść je bez obaw, warto poddać je temu sposobowi. Co trzeba zrobić? To proste!

REKLAMA

Wystarczy, że przygotujesz dużą miskę, wodę i sól. Wlej wodę do miski i dodaj 2 łyżki soli, następnie dokładnie wymieszaj i wsyp truskawki do tak przygotowanego roztworu. Poczekaj chwilę, a zobaczysz jak na powierzchnię zaczną wypływać maleńkie robaczki.

Ten sposób jest bardzo skuteczny i sprawdzony, dlatego wypróbuj go, a będziesz mógł jeść truskawki bez żadnych obaw!

Podziel się: