Romuald Lipko z Budki Suflera nie żyje

Lider Budki Suflera, Romuald Lipko, zmarł w nocy z czwartku na piątek. Przez wiele miesięcy walczył z nowotworem. Niestety, walkę te przegrał. Miał 69 lat.

   

Pozostali członkowie Budki Suflera przekazali tę przykrą wiadomość za pośrednictwem Facebooka. – Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów – napisali.

Romuald Lipko od 1974 roku był związany z zespołem, czyli od początku jego powstania. Był kompozytorem, grał na wielu instrumentach, choćby basie czy klawiszach. To właśnie on stworzył takie przeboje jak: „Za ostatni grosz”, „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Takie Tango”, „Bal wszystkich świętych”. Kompozycje układał też dla innych gwiazd polskiej estrady, np. dla Anny Jantar, Izabeli Trojanowskiej, Urszuli.

   

Choć zmagał się c ciężką chorobą nowotworową, jeszcze we wrześniu ubiegłego roku planował następne koncerty. Do ostatnich chwil dziękował swoim fanom za wsparcie.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News