REKLAMA

REKLAMA

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w wywiadzie dla niemieckiego „Bilda” mówił o sytuacji z Rosją i apelował o pomoc ze strony NATO. Chce, aby organizacja wysłała okręty wojenne na morze Azowskie.

– Mamy nadzieję, że kraje członkowskie NATO są teraz gotowe do wysłania okrętów na Morze Azowskie w celu udzielenia pomocy i zapewnienia bezpieczeństwa – stwierdził Poroszenko. Podkreślał on cały czas, że trzeba reagować na agresywną politykę ze strony Rosji. – W 2015 r. uratowała już nasz kraj ( Angela Merkel, red.) negocjacjami w Mińsku i mamy nadzieję, że udzieli nam jeszcze raz podobnie silnego wsparcia, razem z naszymi innymi sojusznikami – mówił Petro Poroszenko.

REKLAMA

Prezydent wypowiadał się także na temat Władimira Putina. Według Poroszenki chce on okupować całe Morze Azowskie. – Nie można tego akceptować. Najpierw był Krym, późnej wschód Ukrainy, a teraz Rosja chce Morza Azowskiego. Putin chce powrotu byłego imperium rosyjskiego. Krym, Donbas; on chce całego naszego kraju – dodał Poroszenko.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA