Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że – „Ambasador RP w Moskwie został poinformowany podczas piątkowego spotkania w rosyjskim MSZ, o uznaniu czterech członków polskiego personelu dyplomatycznego za osoby niepożądane na terytorium Rosji.

Informacja polskiego MSZ pojawiła się na Twitterze. Czytamy w niej, że polski ambasador Włodzimierz Marciniak został dziś zaproszony do siedziby rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Moskwie. Podczas spotkania poinformowano go, „o uznaniu czterech członków polskiego personelu dyplomatycznego za osoby niepożądane na terytorium Rosji”.

Nasi dyplomaci na opuszczenie Federacji Rosyjskiej mają czas do 7 kwietnia 2018 r.

Wydalenie polskich dyplomatów z Rosji ma być odpowiedzią na adekwatne działanie z naszej strony. Przypomnijmy, że na znak solidarności z Wielką Brytanią polski rząd zdecydował się wcześniej wydalić czterech rosyjskich dyplomatów, co spotkało się z ostrą krytyką ze strony Federacji Rosyjskiej. Rosja od razu wówczas zapowiedziała stanowczą i równie mocną odpowiedź.

Strona rosyjska, jak czytamy w komunikacie MSZ, przekazała dziś podobne decyzje urzędnikom m.in. niemieckim i francuskim.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę