myśliwiec
fot. Pixabay

Rzecznik rosyjskiego resortu obrony Igor Konaszenkow ostrzega niektóre kraje. W niedzielę powiedział, że państwa które udostępnią Ukrainie lotniska do ataków na rosyjską armię można potraktować za przyłączanie się do wojny z Rosją.

Konaszenkow mówił, że Rosja „posiada informacje o ukraińskich samolotach bojowych, które wcześniej latały do Rumunii i innych krajów sąsiadujących”. Wcześniej informowano, że także Polska może udostępnić Ukrainie swoje lotniska.

„Wykorzystanie sieci lotnisk tych krajów do bazowania ukraińskich samolotów wojskowych, a następnie ich użycie przeciwko rosyjskim siłom zbrojnym może być uznane za zaangażowanie tych państw w konflikt zbrojny” – stwierdził w nagraniu opublikowanym na kanale YouTube rosyjskiego MON Igor Konaszenkow.

Ukraińskie Ministerstwo Obrony Narodowej powiadomiło kilka dni temu, że kraje Europy Środkowej przekażą Ukrainie kilkadziesiąt samolotów bojowych. W tym przypadku Polska miała udostępnić Ukraińcom swoje lotniska. Polskie władze jednak dementują te informacje.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę