– Podczas ćwiczeń zaplanowanych na jesień 2019 r. z podwodnego krążownika rakietowego „Kniaź Władimir” będzie wystrzelona międzykontynentalna rakieta balistyczna Buława do przenoszenia głowic nuklearnych – podał w rozmowie z TASS przedstawiciel sektora obronnego.

Nie wiadomo, czy chodzi o jeden pocisk czy więcej. Rakieta Buława ma zostać wystrzelona z „Kniazia Władimira” znajdującego się na Morzu Barentsa w kierunku wschodnim. Cel ma być zlokalizowany na poligonie Kura w północnej części Kamczatki, gdzie prowadzone są testy z międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi. Buława została zaprojektowana przez Moskiewski Instytut Techniki Cieplnej.

Rosyjskie Siły Zbrojne w 2014 roku przeprowadziły już pierwszą próbę wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej Buława do przenoszenia ładunków nuklearnych. 12-metrowy pocisk wystrzelono na Morzu Białym z okrętu podwodnego o napędzie atomowym „Władimir Monomach”. Zgodnie z planem pocisk trafił w cel na poligonie Kura na Kamczatce. Próba więc była udana.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!