Twitter | Quiraskill

Litera „Z” od początku inwazji Rosji na Ukrainę uznawana jest za symbol poparcia dla rosyjskiego agresora. Zaczął on się pojawiać na wielu budynkach i autach w tamtejszych miastach. Części obywateli się to nie podoba, czego dowodem są powybijane szyby w samochodach.

Od samego początku obecności rosyjskich wojsk w Ukrainie na wielu czołgach, ciężarówkach czy sprzęcie bojowym widnieje litera „Z”. Szybko stała się ona głównym symbolem, którym oznacza się poparcie wobec działań Putina.

Obecnie litera „Z” widoczna jest praktycznie na każdym kroku. Zwolennicy Putina umieszczają ją na budynkach, ubraniach czy pojazdach. Przeciwnicy z kolei potępiają jej wykorzystywanie i reagują, gdy tylko ją widzą.

W mediach społecznościowych popularność zyskują zdjęcia zrobione w Rosji. Widać na nich, że obywatele tego kraju sprzeciwiają się inwazji na Ukrainę i niszczą pojazdy, na których widnieje litera „Z”.

Podobnych przypadków w całej Rosji jest coraz więcej. Wychodzi zatem na to, że rosyjscy przeciwnicy działań Putina i jego wojsk, których nie brakuje nawet w Moskwie czy Petersburgu zamierzają walczyć z propagandą.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę