Rosjanin zatrzymany na Lotnisku Chopina. Miał mieć powiązania z terrorystami

ABW
Fot. ABW

We wtorek na Lotnisku Chopina w Warszawie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali obywatela Rosji, który miał mieć powiązania terrorystyczne na terenie Syrii. Mężczyzna został ujęty przez służby.

REKLAMA

Jak wynika z komunikatu miejscowej ABW, zatrzymany 27 lutego mężczyzna jest obywatelem Rosji. W przeszłości miał mieć do czynienia z działającymi na terenie Syrii organizacjami terrorystycznymi – Jabhat Al-Nusra, Al-Kaida oraz Państwem Islamskim.

Zatrzymano Rosjanina mającego powiązania z terrorystami

Rosjanin usłyszał już zarzuty, które postawił mu Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Chodzi o branie udziału w związkach zbrojnych mających na celu popełnienie przestępstw terrorystycznych, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

REKLAMA

Jednocześnie prokurator zadecydował, że obywatel Rosji spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Skierował bowiem wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

To nie pierwsze zatrzymanie na warszawskim lotnisku w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu doszło do zatrzymania obywatela Rumunii, który dopuścił się czynów chuligańskim na terenie stołecznego portu lotniczego.

REKLAMA

Podziel się: